W moim domu nie ma świąt bez wafli z kajmakiem. Był jest i będzie to przepis wykorzystywany w moim domu. Wafle z kajmakiem są proste do przygotowania a do tego pyszne jest sprzątanie po ich zrobieniu (czytaj wylizywanie łyżek po kajmaku czy dżemie).

wafle z kajmakiem

Są to ciastka, które może wykonać każdy nawet największy laik w kuchni. Nie wymagają one pieczenia (jeśli kupisz już zrobione wafle), a smakują wyśmienicie. Możesz oczywiście eksperymentować z różnymi warstwami ale dla mnie zestaw kajmaku i dżemu jest poprostu smakiem dzieciństwa, które nie przemija!

No to do roboty!

wafle z kajmakiem

Składniki na wafle z kajmakiem:

 • wafle jedno opakowanie (powinno być 5 płatów wafla w opakowaniu – jeśli jest mniej możesz pominąć jedną warstwę kajmaku ale tak by dżem był pomiędzy warstwami kajmaku)
 • kajmak
 • dżem lub powidła ( my polecamy raczej dżem kwaskowy i najlepiej własnej roboty, tutaj znajdziesz przepis na dżem wiśniowy i powidła śliwkowe)
wafle z kajmakiem

Sposób przygotowania:

 1. Rozpakuj wafle i połóż pierwszy kawałek na blacie tak by większe wgłębienia były u góry.
 2. Następnie pokryj równomiernie cały wafel kajmakiem – tak by nie było nadmiaru (nie chcemy by kajmak wylewał sie po bokach). Przykryj kolejnym płatem wafla.
 3. Powtórz krok drugi.
 4. Trzecia warstwa to będzie warstwa z dżemem. My zalecamy użyć dżemu czy powideł o bardziej kwaskowym smaku jak wiśnia jagoda czy czarna porzeczka by przełamać w ten sposób słodycz kajmaku i nadać mu dodatkowego smaku. Tu jak w przypadku kajmaku pokrywamy wafel równomiernie i nie zostawiamy nadmiaru. Następnie przykrywamy kolejnym płatem wafla.
 5. Teraz czas na ostatnią słodką warstwę i wracamy tym samym do kajmaku. Na koniec przykryj ostatnim płatem wafla.
 6. Teraz do użytku wejdą encyklopedie czy ciężkie ksiąski kucharskie :). By pomóc waflowi się skleić odpowiednio połóż na waflu ciężkie książki tak by równomiernie pokrywały cały wafel. Pozostaw tak wafla przez kilka godzin najlepiej na całą noc.
 7. Następnie możesz pokroić wedle swojego uznania wafel na mniejsze kawałki – ja preferuje kwadraty ale tu zostawiamy Ci całkowitą dowolność.
 8. I gotowe.

Tutaj znajdziesz nasze inne przepisy na Świąteczny stół.

Prześlij nam swoje zdjęcia bądź otaguj nas na mediach społecznościowych @cravemonkeypl (Twitter, Instagram, Facebook).