Grzane piwo to idealny napój na jesienne/zimowe wieczory!

Słodkie i bardzo smaczne, o to właśnie chodzi w grzanym piwie! Ten pyszny napój jest idealny na te chłodne wieczory. Sprawdź nasz przepis. Jesień i zima to czas, kiedy nie chcemy pić zimnego piwa, ale chcielibyśmy cieszyć się pikantnym i miodowym aromatem. Przygotowanie grzanego piwa jest bardzo proste, więc nie będziesz mieć z tym żadnego problemu.

Dla niektórych grzane piwo uważane jest za idealny lek na przeziębienie. Mówią, że niszczy wszystkie zarazki. Ten napój poprawia cyrkulację krwi i szybko rozgrzewa, dzięki czemu działa dobrze w okresie jesiennym lub zimowym. Więc nie kłóćmy się z „nimi” i po prostu zróbmy grzane piwo. Tak między nami, teraz masz doskonałą wymówkę do picia piwa: P.

To tylko 3 proste składniki i 3 proste kroki. A więc zaczynamy!

Piwo grzane - CRAVEmonkey
Piwo grzane – CRAVEmonkey

Składniki na grzane piwo:

Sposób przygotowania:

  1. Wlej piwo do garnka i powoli rozpocznij podgrzewanie go na małym ogniu (pamiętaj, nie doprowadz do wrzenia!)
  2. Dodaj miód i przyprawę pumpkin pie i dobrze wymieszaj (pamiętaj, że piwo będzie się pienić, więc rób to delikatnie)
  3. Kiedy napój jest przyjemnie ciepły, przelej go do szklanki do piwa z grubego szkła i delektuj się tym niesamowitym trunkiem!

Masz ochotę poeksperymentować z innymi drinkami? Zajżyj do sekcji NaZdrowie by znaleźć więcej inspiracji. Szczególnie polecamy nasz przepis na piwo kremowe (inspirowane Harrym Potterem) oraz domowej roboty cytrynówkę.

Prześlij nam swoje zdjęcia bądź otaguj nas na mediach społecznościowych @cravemonkeypl(TwitterInstagramFacebook).