Czy chcesz dowiedzieć się, jak zrobić domowe puree z dyni od zera, do wykorzystania w ulubionych przepisach z dyni. To takie proste, że nigdy więcej nie kupisz puree z dyni w puszce!

Przepis wymaga tylko dwóch składników (w to wlicza się sól! – a to jest technicznie opcjonalne!). Patrzysz na 45 do 60 minut pieczenia, ale to naprawdę nie jest tak źle, szczególnie, że to sprawia, że ​​twój dom zaczyna pachnieć tak cudownie.

Możesz też zrobić puree z dyni na przyszłość. Można przechowywać przez tydzień w lodówce i przez miesiące w zamrażarce. Więc na co czekasz!

Najlepiej jak użyjesz małych dyń do pieczenia podczas przygotowywania puree z dyni. Poszukaj „dyni cukrowej” lub „dyni do pieczenia”. Po prostu one smakują lepiej niż wszystko większe – zostaw te duże do dekoracji. Jeśli jesteś na targu, zapytaj sprzedawcy, jaką dynię wybrać. Oni wiedzą najlepiej.

Dynia cukrowa – Cravemonkey

Składniki na puree z dynii:

  • 1 dynia (najlepiej dynia cukrowa)
  • Szczypta soli

Sposób przygotowania:

  1. Rozgrzej piekarnik do 200 stopni Celciusza
  2. Umyj dobrze dynię, a następnie przetnij na pół. To całkiem proste, zwłaszcza gdy używasz mniejszych odmian.
  3. Jeśli dynia nie siedzi stabilnie, odetnij kawałek od dna tak, aby była stabilna. Następnie zanurz ciężki nóż w górnej części tuż przy łodydze i naciśnij w dół.
  4. Obróć dynię i powtórz czynność z drugiej strony. Przesuwaj nóż do dołu, aby przeciąć wszystko poza łodygą. Nie próbuj przecinać łodygi, to jest zbyt ciężkie.
  5. Na koniec odciągnij/rozchyl dwie połówki dyni. Gdy to zrobisz, dynia powinna przełamać się tuż pod łodygą, a łodyga może zostać wyjęta.
  6. Usuń pestki, a następnie lekko przypraw solą.
  7. Połóż połówki na tacy do pieczenia i piecz, aż miąższ będzie miękki, a skóra będzie łatwo odchodzić.
  8. Gdy dynia zostanie upieczona, wrzuć miąższ do robota kuchennego/blendera i zmiksuj, aż masa będzie gładka. Proste!

Tutaj znajdziesz nasze najlepsze przepisy w których możesz wykorzystać puree z dyni.

Prześlij nam swoje zdjęcia bądź otaguj nas na mediach społecznościowych @cravemonkeypl (Twitter, Instagram, Facebook).