Dziś przestawimy wam przepis na prosty, ale bardzo efektownie wyglądający deser – biało-czerwona galaretka. Możecie ją serwować na różne sposoby, niech tylko wasza fantazja was pokieruje.

Mówimy o galaretce, tej kolorowej, oraz o tym, jak można zmiksować różne kolory, w zależności od tego jaką imprezę planujecie. Wybraliśmy teraz biało czerwoną, która może wyglądać bardzo patriotycznie. Deser z galaretki jest świetny smakowo i wygląda bardzo oryginalnie. Możecie mieszać kolory, kształty i nie ma żadnych ograniczeń, co możecie z nią zrobić. A dodatkowo, to jest bardzo lekki i wystarczająco zdrowy deser.

Nie traćmy czasu, bo będzie nam on potrzebny, aby nasz deser galaretkowy stężał 😉

Składniki na deser „Biało-czerwona galaretka”:

  • 500 ml mleka
  • 3 łyżki cukru
  • 1 opakowanie galaretki wiśniowej (czerwonej)
  • 25 gr żelatyny
Biało-czerwona galaretka
Biało-czerwona galaretka

Sposób przygotowania:

  1. Przygotujcie wiśniową galaretkę zgodnie z instrukcją na opakowania (możecie także wziąć truskawkową lub inną czerwoną galaretką).
  2. Żelatynę zalejcie 50 ml zimnej wody.
  3. Dodajcie cukier w mleko i doprowadźcie do wrzenia, następnie dodajcie żelatynę i znów doprowadźcie do wrzenia, mieszajcie aż żelatyna całkowicie się rozpuści.
  4. Rozlejcie jeden kolor galaretki do szklanek (wypełniając w połowie), wstawcie do lodówki na przynajmniej 30 minut albo do momentu aż stężeje. Następnie wylejcie drugi kolor galaretki i znów zostawcie w lodówce na pół godziny.
  5. Gotowe!
Biało-czerwona galaretka
Biało-czerwona galaretka

Wskazówka: wasz deser będzie wyglądał naprawdę ciekawie, jeżeli masa galaretkowa będzie zastygała w pochylonych szklankach.

Podzielcie się z nami w komentarzach, jakie fantastyczne kształty przybrał deser galaretkowy w waszym wykonaniu?

Czy jesteś gotowy na więcej przepisów na deser? Tak! Tutaj znajdziesz nasze wybór słodkich przysmaków. Polecamy naszej domowej roboty Nutellę lub uwielbiane przez naszych fanów ciasteczka z masła orzechowego.

Prześlij nam swoje zdjęcia bądź otaguj nas na mediach społecznościowych @cravemonkeypl (Facebook, Instagram, Twitter).