Zielona wdowa (Green Widow) to napój, który wymaga tylko dwóch składników. A te składniki to likier z blue curacao i sok pomarańczowy. Ich mieszanka pozwala uzyskać koktajl w kolorze zielonym o smaku pomarańczy.

Zieleń tego drinka jest intrygująca i świetnie się nadaje na świętowanie dnia św. Patryka. Polecamy go w szczególności jeśli nie przepadacie za piwem.

Dzień Świętego Patryka to irlandzkie święto narodowe i religijne obchodzone 17 marca. Św. Patryka to patron Irlandii.

Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii. Nawiązuje do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie św. Patrykowi. Jednakże kolor ten nie jest jedynie obecny w ubiorach osob świętujących. Dlatego też prezentujemy wam ten przepyszny drink.

Zielona wdowa (green widow)
Zielona wdowa (green widow)

Przygotowanie Zielonej Wdowy jest bardzo szybkie i proste, ponieważ odbywa się bezpośrednio w szklance, w której następnie będzie podawany napój. W tym celu najlepiej jest użyć kieliszka koktajlowego. Ważne jest również, aby wcześniej schłodzić obydwa składniki.

Składniki na drinka zielona wdowa:

  • jedna część blue curacao
  • dwie części soku pomarańczowego
Zielona wdowa (green widow)
Zielona wdowa (green widow)

Sposób przygotowania:

  1. Schłódz oba składniki.
  2. Do kieliszka koktajlowego wlej likier blue curacao i sok pomarańczowy. Wymieszaj i podaj.

Masz ochotę poeksperymentować z innymi drinkami? Zajżyj do sekcji NaZdrowie by znaleźć więcej inspiracji. Szczególnie polecamy nasz przepis na piwo kremowe (inspirowane Harrym Potterem) oraz domowej roboty cytrynówkę.

Prześlij nam swoje zdjęcia bądź otaguj nas na mediach społecznościowych @cravemonkeypl (Twitter, Instagram, Facebook).