W miesiącach letnich jedną z najbardziej orzeźwiających rzeczy jest arbuz. Arbuz, mimo że jest słodkim owocem, może być użyty w wytrawnych daniach. Aby to udowodnić, przedstawiamy Wam – sałatka z arbuza z serem feta.

Ta sałatka jest słodka (arbuz i miód) i wytrawna (sok z cytryny oraz ser feta) i orzeźwiająca (mięta). Ponadto jest bardzo łatwa do wykonania. Można nawet powiedzieć, że jest do zrobienia bez wysiłku.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że wiele osób obawia się spróbować słodkiej, kwaśnej i słonej potrawy jednocześnie. Zachęcamy do wyjścia ze swojej strefy komfortu i przetestowania tego przepisu. Może to być przepis, który może poszerzyć Twoje horyzonty. Ale zanim zajmiemy się tematem sałatki arbuzowej, najpierw porozmawiajmy o samym arbuzie.

Sałatka z arbuza z serem feta
Sałatka z arbuza z serem feta

WIĘCEJ FAKTÓW O ARBUZIE

Jeśli chodzi o owoce, arbuz jest jednym z najmniej kalorycznych – tylko 46 kalorii na szkalnkę (154 gramy). To mniej niż nawet owoce o niskiej zawartości cukru, takie jak jagody. Jedna szklanka (154 gramy) arbuza ma wiele innych składników odżywczych, w tym te witaminy i minerały:

 • Witamina C: 21% zalecanego dziennego spożycia (RDI)
 • Witamina A: 18% RDI
 • Potas: 5% RDI
 • Magnez: 4% RDI
 • Witaminy B1, B5 i B6: 3% RDI

Arbuz jest zaskakująco zdrowym owocem. Ma wysoką zawartość wody, a także dostarcza wiele innych ważnych składników odżywczych, w tym likopenu i witaminy C. Te składniki odżywcze oznaczają, że arbuz nie jest tylko smacznym, niskokalorycznym owocem – jest również bardzo dobry dla zdrowia.

Czy przekonałysy Cię, aby jeść więcej arbuza? Tak! Chodź więc i zobacz, jak łatwo jest zrobić ten przepis – sałatka z arbuza z serem feta. I jak niesamowicie jest smaczna! Zaufaj mi, nie pożałujesz!

SKŁADNIKI NA SAŁATKA Z ARBUZA Z SEREM FETA

 • około 1/4 arbuza
 • 100 g sera feta
 • garść liści mięty
 • 2 łyżki soku z cytryny
 • 1 łyżka miodu

Sposób przygotowania:

 1. Pokrój arbuza w kostkę o średnicy 1 cm.
 2. Zrób to samo z serem feta.
 3. Pokrój liście mięty.
 4. Wymieszać arbuz i ser feta i posyp posiekanymi liśćmi mięty.
 5. W osobnej misce wymieszaj sok z cytryny i miód.
 6. Stworzonym sosem polej sałatkę.
 7. Smacznego!
Sałatka z arbuza z serem feta
Sałatka z arbuza z serem feta

Tutaj znajdziesz nasze inne przepisy na sałatki. A jeśli jesteś fanem arbuza, polecamy naszą orzeźwiającą lemoniadę z arbuza – przepis znajdziesz tutaj.

Prześlij nam swoje zdjęcia bądź otaguj nas na mediach społecznościowych @cravemonkeypl (Twitter, Instagram, Facebook).