Tak więc miesiąc może się skończyć, ale sezon na grilla jest daleki od tego. Przedstawiamy Ci nasze ulubione i najlepsze przepisy na grilla, które, jak wiemy, pokochacie!

Ale dlaczego ludzie kochają grilla? Uważamy, że to nie tylko ze względu na smaczne dania, ale także ze względu na fakt, że zazwyczaj wiąże się to z gromadzeniem ludzi i spędzaniem czasu ze sobą.

Ale wracając do potraw z grilla – nie wiemy jak u Was, ale za każdym razem, gdy czujemy, że któs w okolicy robi grilla, jesteśmy natychmiast głodne lub wręcz powinniśmy powiedzieć, umierające z głodu (nawet pisząc to nagle czujemy, że pragniemy dań z grilla). Czy jesteśmy w tym same, czy też wiele innych osób czuje dokładnie to samo. Zostaw nam swoje przemyślenia na ten temat w komentarzach poniżej.

Warzywne przepisy na grilla

GRILLOWANE SZPARAGI

GRILLOWANE SZPARAGI Z CHLEBEM
Grillowane szparagi – CRAVEmonkey

Grillowane warzywa, zwłaszcza grillowane szparagi. to dla mnie najlepsza część grilla. Ale nie zawsze tak było.

Kiedy byłyśmy dziećmi, na grillu można było znaleźć tylko mięso i nikt nie słyszał o grillowanych warzywach. A teraz to zupełnie inna historia. Teraz nie wyobrażamy sobie grilla bez przynajmniej jakichkolwiek grillowanych warzyw, a wręcz preferujemy grilla, który w większości składa się z „zielonych rzeczy”.

Pokażemy ci więc, jak w prostych krokach możesz przygotować grillowane szparagi.

GRILLOWANY BAKŁAŻAN I CUKINIA Z MOZZARELLĄ

Grillowany bakłażan i cukinia z mozzarellą
Grillowany bakłażan i cukinia z mozzarellą

Bakłażan i cukinia są jednymi z naszych ulubionych warzyw. Być może już wiesz o tym dzięki ilości przepisów, które mamy tutaj na blogu, gdzie znajdują się te dwa przysmaki.

Grillowany bakłażan i cukinia z serem mozzarella są obecne w naszym menu grillowym od lat. Tak bardzo, że nasi przyjaciele i rodzina nie uznają tego za pełne grillowanie, jeśli tej kombinacji nie ma w menu.

Jest to łatwy i świetny sposób, aby przemycić warzywa podczas kolacji przy grillu. Więc oto przepis na grillowany bakłażan i cukinię z serem mozzarella.

Mięsne przepisy na grilla

GRILLOWANE SZPARAGI ZAWINIĘTE W BOCZEK

Grillowane szparagi zawinięte w boczek
Grillowane szparagi zawinięte w boczek

Przez ostatnie kilka tygodni dzieliłyśmy się z Wami kilkoma prostymi, a jednocześnie niesamowitymi przepisami na szparagi. Dzisiaj nie jest inaczej. Dlatego też dzisiaj chcemy wam zaprezentować niesamowity przepis – grillowane szparagi zawinięte w boczek.

SZASZŁYKI Z FIGAMI, SZYNKĄ I SEREM

Szaszłyki z figami, szynką prosciutto i serem do grilowania
Szaszłyki z figami, szynką prosciutto i serem do grilowania

Szukasz alternatywy dla klasycznych szaszłyków na grilla? Mamy dla ciebie ciekawą propozycję. Połączenie figi, szynki prosciutto i sera halloumi w formie szaszłyka. Słony smak szynki dopełni słodycz figi, ser natomiast połączy całe danie w całość. Gotowi na nowe doznania smakowe? W takim razie bierzemy się za grillowanie.

SZYBKIE SZASZŁYKI Z MIĘSA

Szybkie szaszłyki z mięsa
Szybkie szaszłyki z mięsa – CRAVEmonkey

Standardowo szaszłyki z mięsa są daniem bardzo wymagającym. Często gospodyni chwałą się swoimi własnymi przypisami na marynadę do mięsa. Niektóre mają swoje sekrety, aby mięso wyszło mięciutkie. Jednak tradycyjnie to panowie powinni gotować to danie. Podobno nie cierpi ono kobiecych rąk. Może nadziewanie mięsa na szpikułce, szczególnie te metalowe, faktycznie warto oddać mężczyznom. Ale mięso może zamarynować każda pani domu. Z naszym przepisem zajmie to zaledwie 5 miniut.

Przepis, który dzisiaj wam zdradzamy, szczególnie się przyda, kiedy zapomnieliście przygotować mięso wcześniej i nie macie kilka godzin na marynowanie waszych szaszłyków. Tu wystarczy tylko półgodziny, czyli tyle, co zajmuje rozpalanie grilla tradycyjnego. Więc do dzieła!

SKRZYDEŁKA BBQ

skrzydełka pikantne BBQ

Istnieje kilka wersji historii powstania sosu BBQ, niemniej jednak są dowody na to, że w XV wieku Christoper Columb sprowadził sos do Europy po licznych swoich wyprawach. Sztuka grillowania została zaprezentowana europejczykom przez tubylców Ameryki Północnej i Południowej, którzy do marynowania mięsa alpaki używali tego sosu, obecnie znanego pod nazwą BBQ.

Dzisiaj przygotowaliśmy dla was własny przepis na sos BBQ, a mianowicie skrzydełka pikantne BBQ. Smacznego!

Wyślij do nas zdjęcia swojego ulubionego dania z grilla i oznacz nas w mediach społecznościowych @cravemonkeypl (TwitterInstagramFacebook).