Zielone piwo to idealny napój na Dzień Świętego Patryka, który obchodzimy 17 marca. To irlandzkie święto narodowe jest bardzo chętnie obchodzone na całym świecie. Chociaż zielone piwo nie należy do tradycji irlandzkiej, wiąże się z Dniem Świętego Patryka (irlandczycy świętują je swoim narodowym napojem – whisky).

Ten łatwy napój wygląda oszałamiająco i imponująco, ale jednocześnie jest tak łatwy do zrobienia! Jest kilka sposobów na przygotowanie go, a my pokażemy Ci, jak go zrobić! Za pomocą tych prostych sztuczek zaimponujesz swoim znajomym.

Przepis na zielone piwo jest bardzo prosty i każdy z łatwością przygotuje ten napój w domu. Więc na co czekasz???

SKŁADNIK NA ZIELONE PIWO:

  • piwo
  • niebieski barwnik lub niebieskie curacao lub jakikolwiek inny alkoholowy / bezalkoholowy niebieski likier

Sposób przygotowania:

  1. Wlej piwo do dzbanka/kufla.
  2. Następnie powoli dodawaj niebieski barwnik lub alkohol, aż uzyskasz pożądany kolor. Rób to powoli, ponieważ nie chcesz dodawać zbyt dużej ilości niebieskiego pigmentu do napoju. Również, jeśli zdecydujesz się dodać alkohol, taki jak niebieskie curacao, pamiętaj, aby nie przesadzić z ilością. Naszym celem jest tylko wytwarzanie zielonego piwa, a nie zwiększanie zawartości alkoholu w napoju.
  3. Smaczneg!

Jeśli chcesz spróbować naszych innych „zielonych” przepisów, możesz je znaleźć tutaj. Szczególnie polecamy drink Green Widow i meksykańskie guacamole. Oba przepisy są łatwe do zrobienia i smakują fenomenalnie.

Prześlij nam swoje zdjęcia bądź otaguj nas na mediach społecznościowych @cravemonkeypl (Twitter, Instagram, Facebook).