Dzisiaj prezentujemy Ci nasze najlepsze przepisy ze szparagami. Jak zapewne wiecie, uwielbiamy szparagi i mamy na blogu różnorodne przepisy kulinarne z tym wspaniałym warzywem. Aby ułatwić ci to zebrałyśmy nasze najlepsze przepisy ze szparagami w jednym miejscu, abyś mógł wybrać swój ulubiony przepis albo zainspirował cię do eksperymentowanie w kuchni.

Ale zacznijmi od podstaw, czym właściwie są szparagi.

SZPARAGI I JAK JE PRZYGOTOWAĆ

Asparagus
Szparagi

W tym poście odpowiemy na kilka dokuczliwych pytań dotyczących tego warzywa. Jakie są odmiany szparagów? Jak wybrać szparagi? Jak je przechowywać? No i jak je przygotować? I wreszcie, jak go ugotować? Więc chodź i sprawdź odpowiedzi na te pytania tutaj.

GRILLOWANE SZPARAGI

grillowane szparagi
Grillowane szparagi

Warzywa z grilla, a zwłaszcza grillowane szparagi to dla mnie najlepsza część grillowania. Ale nie zawsze tak było.

Kiedy byłam dzieckiem, na grillu można było znaleźć tylko mięso i nikt nie słyszał o grillowanych warzywach. A teraz to zupełnie inna historia. Teraz nie wyobrażam sobie grilla bez przynajmniej jakichkolwiek grillowanych warzyw, a wręcz preferuje grilla, który w większości składa się z „zielonych rzeczy”.

JAJECZNICA ZE SZPARAGAMI

Jajecznica ze szparagami
Jajecznica ze szparagami

Czy jest coś lepszego niż jajecznica na śniadanie w weekend? Zwłaszcza jeśli pragniesz czegoś wytrawnego. Podczas sezonu szparagowego grzechem byłoby nie dodać ich do ​​jajecznicy. I tak oto polecamy wam teraz jajecznicę ze szparagami.

To niesamowite śniadanie jest nie tylko smaczne, ale ze względu na szparagi ma ten świeży smak. Również sprawia, że ​​jest nieco fantazyjny w porównaniu do wersji klasycznej.

GRILLOWANE SZPARAGI ZAWINIĘTE W BOCZEK

Grilled asparagus rolled in bacon
GRILLOWANE SZPARAGI ZAWINIĘTE W BOCZEK

Przez ostatnie kilka tygodni dzieliłem się z Wami kilkoma prostymi, a jednocześnie niesamowitymi przepisami na szparagi. Dzisiaj nie jest inaczej. Dlatego też dzisiaj chce wam zaprezentować niesamowity przepis – grillowane szparagi zawinięte w boczek.

Ten przepis dla mnie ma wszystko. Boczek – kwintesencja prawdziwego mięsnego smaku grilla, który otacza świeże i tak pyszne szparagi. Powinno to zadowolić wszystkich miłośników mięsa i sprawić, że będzie o wiele bardziej akceptowalne, ponieważ są w nim warzywa – czy nie mam racji?

SMAŻONE SZPARAGI Z TOSTEM Z MOZZARELLĄ

Smażone szparagi z tostem z mozzarellą i suszonymi szparagami
Smażone szparagi z tostem z mozzarellą i suszonymi szparagami

Moja milość do szparagów jest niezmienna i z czasem tylko rośnie. Tym razem zrobiłam bardzo proste danie, tak na szybko, ale wyszło rewelacyjnie. W sumie, jak zawsze, kiedy mowa jest o szparagach, to wszystko wychodzi. To warzywo po prostu nie może się nie udać i zawsze smakuje bosko.

Tym razem pokażę wam, jak zrobić szybko smażone szparagi na patelni. Sprawdzicie też w tym przepisie, jak one pięknie się komponują z suszonymi pomidorami. To jest jedno z moich ulubionych połączeń. Mimo, że wyszło nam danie wegetariańskie, to jest tak pyszne, że skusi niejednego milośnika mięsa. Jak macie ochotę, to zawsze też możecie do tego przepisu dorzucić jakiegoś steka.

KREMOWA ZUPA SZPARAGOWA Z MARCHEWKĄ

White creamy asparagus and carrot soup
KREMOWA ZUPA SZPARAGOWA Z MARCHEWKĄ

Oto nasz pierwszy przepis na naszym blogu zawierający w pełni wspaniałe białe szparagi – przepis na białą kremową zupę szparagową z marchwią. Ta zupa jest prosta i słodka, ale jednocześnie orzeźwiająca. Jest również bardzo sycąca, ponieważ zawiera ziemniaki, dlatego może być pełno prawnym daniem.

Czy masz jeszcze jakieś przepisy na szparagi? Jeśli tak, podziel się nimi w sekcji komentarzy poniżej.

Send to us photos of your creation and tag us on social media @cravemonkeypl (Twitter, Instagram, Facebook).