Cześć, mam na imię Agata i jestem uzależniona od szparagów. Przez ostatnie kilka tygodni dzieliłem się z Wami kilkoma prostymi, a jednocześnie niesamowitymi przepisami na szparagi. Dzisiaj nie jest inaczej. Dlatego też dzisiaj chce wam zaprezentować niesamowity przepis – grillowane szparagi zawinięte w boczek.

Ten przepis dla mnie ma wszystko. Boczek – kwintesencja prawdziwego mięsnego smaku grilla, który otacza świeże i tak pyszne szparagi. Powinno to zadowolić wszystkich miłośników mięsa i sprawić, że będzie o wiele bardziej akceptowalne, ponieważ są w nim warzywa – czy nie mam racji?

Grillowane szparagi zawinięte w boczek

Dodatkowo kokon z boczku daje wystarczająco dużo smaku, ale jednocześnie nie przytłacza smaku szparagów. I właśnie to sprawia, że ​​grillowane szparagi zawinięte w boczku, są tak wyjątkowe.

Więc na co czekasz? Przyjdź i dołącz do mnie w tworzeniu tego pysznego dania!

Składniki na grillowane szparagi zawinięte w boczek:

  • Pęczek szparagów (grubsze są lepsze do tego dania)
  • Tyle plasterków boczku, ile masz szparagów
Grillowane szparagi zawinięte w boczek
Grillowane szparagi zawinięte w boczek

Sposób przygotowania:

  1. Umyj i przygotuj szparagi – ja wybrałam zielone do tego dania, ale inne odmiany działają równie dobrze w tym daniu. Jeśli zdecydujesz się wybrać cienką domianę, po prostu zroluj kilku z nich zamiast pojedynczo. Jeśli nie wiesz, jak wybrać i przygotować szparagi, zalecamy zapoznanie się z naszym postem na ten temat.
  2. Ułóż kawałek boczku (możesz też użyć szynki prosciutto, aby uzyskać bardziej dietetyczną wersję). Nastęnie połóż jeden szparag na krawędzi bekonu i zwiń go w taki sposób, aby większa część szparaga była pokryta boczkiem (upewnij się, że boczek jest równomiernie rozdłożony na warzywie, jak to tylko możliwe) i tylko główka szparaga jest widoczna.
  3. Połóż go na grillu i upewnij się, że jest ładnie przypieczony z obu stron. Boczek powinien być chrupiący. Nie bój się, że nie użyliśmy żadnego oleju, ponieważ tłuszcz z boczku topi się i chroni szparagi przed spaleniem. Również boczek sam w sobie sprawi, że to danie będzie pełne smaków i nie będą potrzebna żadne dodatkowe zióła.
  4. Najlepiej smakują podawany na gorąco. Smacznego!

Tutaj znajdziesz nasze inne potrawy z grilla. Jeśli jesteś zainteresowany przepisami zawierającymi szparagi, sprawdź ten link.

Napiszcie w komentarzach, jakie są wasze ulubione potrawy z grilla i podzielcie się zdjęciami na Facebook’uInstagram’ie albo Twitterze.