Tak więc Wielkanoc jest już tutaj i postanowiliśmy podzielić się z wami wszystkimi naszymi Wielkanocnymi przepisami. Nasze przepisy Wielkanocne są zarówno słodkie, jak i wytrawne, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Niektóre z tych wielkanocnych przepisów są popularne podczas wszystkich rodzinnych spotkań. Podczas gdy inne są zdecydowanie bardziej powiązane z Wielkanocą. Mamy tutaj przepisy rodzinne, a także własne kreacje.

Wytrawne przepisy Wielkanocne

JAJKA FASZEROWANE SZCZYPIORKIEM, KOPERKIEM I PIETRUSZKĄ

Ten przepis nie jest standardowym przepisem na jajka faszerowane. To przepis, który zawsze był na moim rodzinnym stole wielkanocnym. Moja babcia przekazała ten przepis mojej mamie. O ile wiem, przekazywano go w mojej rodzinie od matki do córki przez wiele pokoleń. Ten przepis, choć bardzo prosty, jest jednym z moich ulubionych dań okresu wielkanocnego. Nie jest to danie, które jest kojarzone wyłącznie z Wielkanocą, ale najlepiej smakuje w tym czasie. Nie wiemy dlaczego… 

Jajka faszerowane szczypiorkiem, koperkiem i pietruszką
Jajka faszerowane szczypiorkiem, koperkiem i pietruszką

BARSZCZ BIAŁY

Barszcz biały to jedno z kluczowych dań na naszym Wielkanocnym stole. To alternatywa dla Żurku czy Żuru. Jest łagodniejszy w smaku niż wspomniane zupy, a jednocześnie jest bardzo aromatyczny.

Barszcz biały z białą kiełbasą i jajkiem
Barszcz biały z białą kiełbasą i jajkiem

PIECZONA BIAŁA KIEŁBASA

Dla nas są trzy składniki, które są mocno związane z okresem Wielkanocy. Są to jajka, majeranek i biała kiełbasa. Postanowiliśmy więc zacząć od prostego przepisu na pieczoną białą kiełbasę z majerankiem, które łączą dwa z tych składników.

Pieczona biała kiełbasa z majerankiem
Pieczona biała kiełbasa z majerankiem

ZAKWAS NA BARSZCZ BIAŁY

Jeśli chcecie ugotować smaczny barszcz biały, będziecie potrzebowali zakwasu pszennego. Jest łagodniejszy w smaku niż żytni zakwas. Przygotowanie domowego zakwasu zajmuje kilka chwil i jest niesamowicie proste.

Zakwas na barszcz biały
Zakwas na barszcz biały

DOMOWEJ ROBOTY MAJONEZ

Ahhh … domowej roboty majonez. Świeży. Niedrogi. Szybki. Pyszny. I bez sztucznych dodatków.

Majonez robi się w mniej niż 10 minut, a smakuje znacznie lepiej niż większość majonezów kupionych w sklepie. Świeży jest zdecydowanie lepszy, jeśli chodzi o majonez potrzebujesz tylko 5 składników!

Domowej roboty majonez
Domowej roboty majonez

ŻUR

Jeśli chcesz rozgrzewającą zupę o charakterystycznym smaku, ugotuj tradycyjny żur na naturalnym zakwasie. Jest to pożywna zupa idealna na zimne dni.

Żur
Żur

ZAKWAS NA ŻUREK

Żurek to zupa, która tutaj w Polsce kojarzy nam się z okresem jesienno-zimowym. Jest to zupa konkretna, cięża i kwaśna. Mamy jednak nadzieję, że ten opis was nie odstraszył jeśli jeszcze jej nie próbowaliście – bo jest to cudowne danie.

Zakwas na żurek (domowej roboty)
Zakwas na żurek (domowej roboty)

KLASYCZNA SAŁATKA JARZYNOWA

Świąteczne stoły Polaków pełne są tradycyjnych dań, które łączą pokolenia. Choć nie ma ścisłego kanonu świątecznych potraw, większość z nas na myśl o świątecznych przystawkach niemal czuje zapach i smak… sałatki jarzynowej – na stałe wpisanej na obowiązkową listę potraw. Szczególnym sentymentem darzymy sałatkę przygotowywaną tak, jak to robiła babcia, mama czy ciocia…

Klasyczna sałatka jarzynowa
Klasyczna sałatka jarzynowa

PIECZONA KACZKA Z JABŁKAMI

W naszym domu to danie to klasyk na każdym rodzinnym spotkaniu i oczywiście jest zawsze dostępne na naszym świątecznym stole.

Tak więc przedstawiamy Wam ten łatwy przepis. Teraz nareszcie będziesz w stanie uzyskać tę chrupiącą i miękką (i tak wyśmienitą) kaczkę. Jest tak pyszna, że rozpuszcza się w ustach i powiedzmy sobie szczerze sprawia, że ślinka nam leci, kiedy to piszemy (więc zakładamy, że ty masz tak samo, jak to czytasz :D).

Pieczona kaczka z jabłkami
Pieczona kaczka z jabłkami

ŚLEDŹ Z CEBULĄ W OLIWIE Z OLIWEK

W Polsce, nie ma domu, w którym nie znalejdziesz śledzi na świątecznym stole. Dlatego prezentujemy wam tutaj klasyczne wydanie śledzia z cebulką w oliwie z oliwek. Tak, dla większości z was, któży znają to danie, może to być niespodzianka, ponieważ to nie oliwa z oliwek jest zawyczaj używana do tego dania :). Ale tutaj, na CRAVEmonkey, wierzymy, że to właśnie ten składnik sprawia, że śledź nabiera tego jeszcze lepszego smaku. Spróbuj i doweisz się, o co nam chodzi

Śledź w oliwie i oleju z cebulą
Śledź w oliwie i oleju z cebulą

Słodkie przepisy Wielkanocne

MAZUREK WIELKANOCNY

Wielkanoc jest już tuż tuż i nie byłoby tej rodzinnej uroczystości bez tradycyjnego polskiego Mazurka. Wiemy, że wszyscy uważają, że jest to bardzo skomplikowane ciasto, ale pozwól nam przeprowadzić Cię przez ten proces. Natychmiast zaimponujesz wszystkim bliskim przepysznym ciastem.

Mazurek Wielkanocny
Mazurek Wielkanocny

POMYSŁ NA DEKORACJE MAZURKA WIELKANOCNEGO

Przygotowaliśmy dla Was kilka naszych pomysłów na dekororacje dla Waszego Mazurka, ale nie tylko. Możesz użyć tych pomysłów z każdym dowolnym ciastem. Więc zobacz, który będzie idealny dla Ciebie.

Mazurek Wielkanocny
Mazurek Wielkanocny

Prześlij nam swoje zdjęcia bądź otaguj nas na mediach społecznościowych @cravemonkeypl (Twitter, Instagram, Facebook).