Już czuć wiosnę w powietrzu, dlatego przychodzimy do was z przepisem na prosty, ale wyśmienity drink – Ananasecco. Tylko dwa składniki, ale smakuje bosko i jest dziecinnie prosty w przygotowaniu.

Jak już wspomnieliśmy, tu są tylko dwa składniki, ale jakie, chyba najlepsze, jakie można sobie wyobrazić dla drinka. Przede wszystkim, wzięliśmy prosecco, ponieważ uwielbiamy te bąbelki i ten niesamowity smak. A do tego dodaliśmy sok ananasowy tłoczony na zimno, który jest naprawdę zdrowy i ma korzystny wpływ na organizm. Ten sok obniża poziom cholesterolu, wzmacnia kości, zapobiega anemii, zapewnia prawidłowe trawienie, obniża ryzyko zachorowania na raka oraz także wzmacnia męską płodność. Nawet Kim Kardashian zachęca swoich fanów na Instagramie do wy’google’owania pozytywnych właściwości soku ananasowego. I my także zalecamy wam poczytać o tym, bo lista pozytywnych działań tego soku jest naprawdę długa.

Zróbmy ten drink już teraz, bo to nam zajmie tylko 2 minuty! Genialny i prosty!

Ananasecco
Ananasecco

Składniki na Ananasecco:

  • 1 sok ananasowy (750 ml) , najlepiej tłoczony na zimno
  • 1 butelka prosecco (750 ml)

Sposób przygotowania:

  1. Przede wszystkim należy wstrząsnąć energicznie sok ananasowy (350 ml) w shakerze albo w butelce. Jeżeli nie macie shaker’a i używacie butelkę, to ona musimy być pełna tylko w połowie, aby udało się dobrze wstrząsnąć sok. Po paru minutach shake’owania powinna pojawić się biała piana w soku.
  2. Następnie weźcie dwa kieliszki do wina albo szampana. Każdy w połowie napełnijcie sokiem. Rozlejcie tak, aby biała piana była w obu kieliszkach.
  3. Potem dolejcie prosecco do pełna do kieliszków. Bąbelki z prosecco sprawią, że piana będzie jeszcze bardziej puszysta i drink będzie ciekawie wyglądał.
  4. Teraz pijcie i rozkoszujcie się!
  5. Powtórzcie kroki 1-3 dla reszty soku i prosecco. Biegnijcie po więcej soku i prosecco do sklepu w razie potrzeby 😉

Ten drink jest świetny! Bardzo łatwo go zrobić i wygląda też ładnie, więc jeżeli planujecie imprezę, upewnijcie się, że macie wystarczająco duży zapas prosecco i soku ananasowego 😉

Masz ochotę poeksperymentować z innymi drinkami? Zajżyj do sekcji NaZdrowie by znaleźć więcej inspiracji. Szczególnie polecamy nasz przepis na piwo kremowe (inspirowane Harrym Potterem) oraz domowej roboty cytrynówkę.

Prześlij nam swoje zdjęcia bądź otaguj nas na mediach społecznościowych @cravemonkeypl (Twitter, Instagram, Facebook).