Truskawki są rubinem letnich owoców. Kiedy są w sezonie, są tak słodkie i smaczne, że jest bardziej prawdopodobne niż nie, że jesz ich za dużo. A przynajmniej tak się dzieje ze mną częściej niż rzadziej – ale nigdy tego nie żałuję! Dzisiejszy przepis to świetny sposób na rozpoczęcie dnia – truskawkowy koktajl mleczny.

Jest to świetny napój gdy jesteś zajęty lub się spieszysz i jak wiadomo z naszego postu na temat truskawek jest świetny dla zdrowia i ma wiele składników odżywczych.

Ten napój był i nadal jest często przygotowywany przez moją mamę w sezonie letnim. To wspaniałe śniadanie w podróży lub słodki przysmak, który możesz smakować przez cały dzień. I stało się to pewnego rodzaju letnią tradycją w moim domu, którą nadal sama chętnie kultywuję.

Ten truskawkowy koktajl mleczny jest nie tylko zdrowy, smaczny, ale także niezwykle łatwy w przygotowaniu. To tylko dwa składniki (trzy, jeśli potrzebujesz go posłodzić) i dodatkowo zrobisz ten koktajl w ciągu kilku minut.

Więc na co czekasz?

Składniki na truskawkowy koktajl mleczny:

  • 2 szklanki truskawek (świeże są najlepsze, ale mrożone też będą okej)
  • 1 szklanka kefiru lub maślanki
  • miód do smaku (opcjonalnie)

Sposób przygotowania:

  1. Obierz truskawki z szypułek – mamy kilka wskazówek, jak to zrobić w naszym poście na temat truskawek.
  2. Przełóż truskawki i kefir lub maślankę do blendera i mieszaj przez około 30 sekund.
  3. Spróbuj, aby upewnić się, że jest wystarczająco słodki według ciebie. Jeśli nie, dodaj łyżeczkę miodu lub innej substancji słodzącej, którą preferujesz.
  4. Smacznego!

Tak dla twojej informacji, jeśli używasz kefiru w truskawkowym koktajlu mlecznym, będzie on znacznie bardziej płynny niż w przypadku użycia maślanki. Ale tak czy inaczej będzie bardzo smaczny!

Zimą bądź jesienią też zdarza mi się przygotowywać ten koktajl. Wtedy właśnie używam mrożonych truskawek. Zazwyczaj mrożone truskawki tracą swoją słodycz wtedy to właśnie używam miodu, gdyż świeże truskawki są zazwyczaj wystarczając słodkie.

Jak chcesz sprobować naszych innych koktajli tutaj znajdziecie nasze inne przepisy.

Prześlij nam swoje zdjęcia bądź otaguj nas na mediach społecznościowych @cravemonkeypl (Twitter, Instagram, Facebook).