Ostatnio rozglądaliśmy się w poszukiwaniu zdrowych słodyczy i naszą uwagę przykuły batoniki z orzechami i suszonymi owocami, które stają się coraz bardziej popularne. Te sklepu smakują całkiem dobrze, ale wiemy, że domowej roboty rzeczy zawsze są smaczniejsze. 🙂 A więc zdecydowaliśmy się zrobić takie batoniki sami w domu. I okazało się, że to jest proste, szybkie i pyszne.

Dla naszych domowych batoników wzięliśmy suszone owoce, które akurat były pod ręką w domu. Zawsze możecie poeksperymentować i spróbować inne suszone owoce, które będą w domu albo które lubicie bardziej.

Jak to zawsze u nas, tu będzie tylko 4 składniki i 3 banalnie proste kroki. Zaczynamy!

Składniki na Batoniki z figą i orzechami:

  • 100 g orzeszków ziemnych
  • 4 suszone figi
  • 4 suszone morele
  • 1 łyżka masła kokosowego

Sposób przygotowania:

  1. Najpierw za pomocą blendera kruszymy orzeszki (zostawcie kilka dla dekoracji), potem dodajemy suszone owoce i blendujemy wszystko razem około minuty, następnie dodajemy łyżkę masła kokosowego i znów blendujemy póki masa nie stanie się gładka i jednolita.
  2. Formujemy batoniki, my zrobiliśmy takie kwadratowe i udekorowaliśmy orzeszkami.
  3. Włóżcie batoniki do lodówki na godzinę.

Te batoniki są idealne dla dzieci i dla dorosłych, jeżeli chcecie wprowadzić do swojego życia więcej zdrowego jedzenia. Możecie je przechowywać w lodówce nawet 2 tygodnie, dlatego świetnym pomysłem będzie zrobić ich więcej na cały tydzień.

Dlaczego te batoniki są tak wspaniale? Nie trzeba je trzymać z dala od dzieci. 🙂

Tutaj znajdziesz nasze inne pomysły na szybką przekąskę.

Prześlij nam swoje zdjęcia bądź otaguj nas na mediach społecznościowych @cravemonkeypl (Twitter, Instagram, Facebook).